Elu Tartus on mugav ja võimalusterohke

Tartu on klassikaline euroopalik ülikoolilinn, mille keskmeks on 1632. aastal asutatud alma mater. Väärikaid traditsioone kannavad edasi nooruslik elurõõm ja teotahteline vaim. Tartu on hubane ja looduslähedane, aga samas ka kiirelt arenev ja mitmekülgne. Siin on võimalik süveneda nii teadustöösse kui lihtsalt nautida mugavat linnaelu.

Pilt (pealkirja ja sisu ei kuvata)
Traditsiooniline ülikoolilinn

Traditsiooniline ülikoolilinn

Aastakümneid on Tartu linnapilti kuulunud teklitega tudengid ja kohvikutes malet mängivad professorihärrad. Ülikooli peahoone (arhitekt J.W. Krause) on vanalinnas valitseva klassitsistliku arhitektuuri pärl. Lahutamatu osa ülikoolielust on ka ajaloolised üliõpilasorganisatsioonid ja nende uhked hooned.

Mälestusmärgid klassikutele

Mälestusmärgid klassikutele

Tartus on tegutsenud mitmed teadusmaailma kuulsused, teiste hulgas embrüoloogia rajaja K.E. von Baer, semiootik Juri Lotman ja astronoom F.G.W von Struve. Neile ja paljudele teistele tähelepanuväärsetele teadus- ja loomeinimestele on Tartus püstitatud hulgaliselt monumente ja mälestusmärke, millest suur osa asub ajaloolisel Toomemäel.

Roheline Toomemägi

Roheline Toomemägi

Toomemägi on muistne linnamägi, mille kunagisest tihedast asustusest on säilinud 13. sajandil ehitatud Toomkiriku varemed. 19. sajandil hakkas ülikool Toomele oma hooneid ehitama ja ka Toomkiriku kooriosa varemetest ehitati üles raamatukogu. Arhitekt Krause eestvedamisel rajati romantiline park, mille rohelust ja linnulaulu saavad Baeri Residentside elanikud nautida lausa oma koduaknast. Vaid paariminutilise jalutuskäigu kaugusel Baeri tänava ääres asuvad tenniseväljakud ja hubane restoran.

Kaasaegne inimsõbralik linnaruum

Kaasaegne inimsõbralik linnaruum

Lisaks ajaloole ja loodusele teeb Tartu hubaseks mitmekesisus ja kompaktsus. Baeri Residentsidest jõe pool, südalinna vahetus naabruses asub aguliromantikast tulvil Supilinn, mille taga laiub Tähtvere spordipark. Põhjasuunda jääb rikkam ja konservatiivsem Tähtvere linnaosa. Südalinnas on klassitsistlikus stiilis vanalinn kohvikute-restoranide ja poekestega, sealt edasi trendikas poodlemisrajoon. Kõik see jalutuskäigu kaugusel, poolteise kilomeetri raadiuses.

Hubane elukoht lähedal kõigele, mis oluline

Hubane elukoht lähedal kõigele, mis oluline